sobota, 14 listopada 2015

Wandalizm

W ostatnich tygodniach na terenie naszych działek można się spotkać z aktami wandalizmu - częściowo wyrządzonymi również przez samych działkowców. Jeśli ktoś wie kto jest sprawcą tych wykroczeń prosimy o kontakt z Zarządem.

TABLICA OGŁOSZEŃ
Gablota przy Domu Działkowca została zniszczona - ktoś rozbił środkową szybę. Nasi działkowicze uprzątnęli rozbite szkło i  zabezpieczyli dziurę tymczasowo dyktą. Zarząd postanowił, że wstawienie nowej szyby odbędzie się dopiero na wiosnę, teraz istnieje zbyt duża obawa, że incydent się powtórzy.

BOCZNA BRAMKA
Już drugi raz zamek w bramce od strony nastawni kolejowej został zepsuty - być może złodzieje usilnie próbują boczną furtką dostać się na teren ogrodów niezauważeni. Postanowiono, że zamek nie będzie na razie naprawiany - w związku z mniejszym ruchem na działkach w okresie zimowym furtka jest na stałe zamknięta, dodatkowo zabezpieczona łańcuchem z kłódka. W ten sposób choć trochę poprawi się bezpieczeństwo na działkach. Na wiosnę zamek zostanie naprawiony, a bramka z powrotem oddana do użytku.
ŚMIECI
Parę tygodni temu kontener na odpady zielone został usunięty, a teren posprzątany. Niestety ktoś, i to z działkowiczów, podrzucił worki z odpadami na teren wokół szalet, dodatkowo na pozostałe zrębki po cięciu gałęzi wysypywane są liście. Zdarzają się też przypadki ,że działkowicze podrzucają śmieci pod kontener przy Domu Działkowca. Bardzo prosimy o zaprzestanie tego procederu - o śmieci należy zadbać we własnym zakresie, a nie podrzucać innym! 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz