czwartek, 23 lutego 2017

Bal Karnawałowy dla osób niepełnosprawnych

Już po raz czwarty w sali Domu Działkowca w Pszczynie odbył się Bal Karnawałowy organizowany przez Stowarzyszenie "Razem".

W wydarzeniu udział wzięli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pszczynie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczynie i Grzawie, Świetlicy Terapeutycznej w Pszczynie, Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 oraz wolontariusze z Gimnazjum w Goczałkowicach. 

Otwarcia balu w tym roku dokonała prezes Stowarzyszenia "Razem", Dorota Warzecha-Nowok. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło wicestarosty pszczyńskiego, Krystiana Szostaka, dyrektora Zespołu Szkół nr 3, Grzegorza Kuczery oraz Anny Szydłowskiej, prezesa Ogródków Działkowych.

- Serdecznie dziękujemy uczestnikom i wolontariuszom za wspólną zabawę, pani Annie Szydłowskiej za nieodpłatne udostępnienie sali w Domu Działkowca, panu Piotrowi Herokowi za oprawę muzyczną oraz wszystkim nauczycielom i opiekunom za okazaną pomoc! Mamy nadzieję, że za rok zabawa będzie równie udana - mówią organizatorzy.

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Uczniom z Upośledzeniem Umysłowym "Razem" działa przy Zespole Szkół nr 3 Specjalnych i jest organizacją pożytku publicznego. Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz tworzenia jak najkorzystniejszych warunków do pełnego fizycznego i osobowego rozwoju uczniów upośledzonych umysłowo, godnego i aktywnego ich uczestnictwa w życiu społecznym oraz pomoc ich rodzicom poprzez działalność społeczną, informacyjną, kulturową, oświatową. Jak każdą organizację OPP, działania Stowarzyszenia można wesprzeć poprzez przekazanie 1%. KRS 0000284863.

Wojciech Czernik

fot. Zespół Szkół nr 3 w Pszczynie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz