czwartek, 15 września 2016

W piątek rusza głosowanie w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

Osiedle Piastów, Kolonia Jasna, Daszyńskiego, Stara Wieś, a także Studzionka i Piasek, to miejsca, gdzie do końca 2016 roku powstaną siłownie zewnętrzne. To tylko część zadań z kilkudziesięciu projektów, które w ubiegłym roku przeszły do realizacji. W najbliższych dniach mieszkańcy po raz kolejny zadecydują o podziale 2 mln zł. Głosowanie w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 trwać będzie od 16 września do 2 października.
W Internecie trwa promocja projektów. Do tego celu służy między innymi strona internetowa www.obywatelski.pszczyna.pl, wraz z unikalnymi zakładkami dla projektodawców. Dysponują oni swoimi kodami dostępu, mogąc dzięki temu edytować treść, przedstawiając jak najszerzej swoje pomysły. W serwisie znajdują się również wszelkie informacje dotyczące głosowania.

- W piątek rozpocznie się głosowanie nad projektami złożonymi do kolejnej edycji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcam do głosowania. Poza projektami realizowanymi na osiedlach i w sołectwach będziemy wybierali propozycje ogólnogminne. Warto przeglądnąć wszystkie i wybrać te, które Państwa zdaniem są najlepsze – zachęca do głosowania burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.
W czwartej edycji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego znalazło się 13 projektów ogólnogminnych o wartości 718 648,48 zł oraz 69 projektów lokalnych o wartości 2 427 533,44 zł.

Od  piątku znane będą adresy i terminy głosowania w sposób tradycyjny, za pośrednictwem kart do głosowania, które organizować będą sołtysi i przewodniczący osiedli.

UM Pszczyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz