czwartek, 15 września 2016

Jak głosować na projekty zgłoszone do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 korzystając z tradycyjnej karty do głosowania? To proste!

Od 16 września do 2 października, w tym terminie odbywać się będzie głosowanie na propozycje do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

 Oddać głos można wykorzystując do tego celu zakładkę /głosuj/ na stronie internetowej www.obywatelski.pszczyna.pl lub odnajdując Sołtysa lub Przewodniczącego Osiedla. Nasi gospodarze zobowiązani są w tym roku do zorganizowania i przeprowadzenia głosowania w sposób tradycyjny, za pośrednictwem kart do głosowania.
Jak głosować na projekty zgłoszone do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 korzystając z tradycyjnej karty do głosowania? To proste!

Rozpocznij od szukania miejsc w których zorganizowane jest głosowanie. Najlepiej najpierw poszukaj informacji w lokalnej prasie czy na stronie internetowej Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Pamiętaj, to wcale nie musi być w Twojej okolicy, idź po prostu tam, gdzie Ci wygodnie. Na miejscu poproś o kartę do głosowania. Nie musisz się legitymować, masz jednak prawo wziąć tylko jedną kartę, którą po wypełnieniu wrzucisz do urny. Nie wynoś dokumentu poza wyznaczone miejsce. Organizator głosowania ma obowiązek w takiej sytuacji sporządzić notatkę. Głosy z numeru Twojej karty zostaną odnotowane jako nieważne. Poświęć więc chwilę na dokładne wypełnienie dokumentu i pozostaw go w bezpiecznej urnie.

Gwarancją prawidłowego oddania głosów jest wnikliwe przeczytanie treści karty. Przeczytaj zatem co powinieneś zrobić, krok po kroku, na pewno unikniesz błędu. Pamiętaj, możesz oddać jeden głos na projekt ogólnogminny i jeden na projekt lokalny. Głosując pomyśl o całej społeczności. Miejsce Twojego zamieszkania wcale nie zobowiązuje Cię do głosowania na projekt jemu przypisany. Jeśli uważasz, że ktoś zgłosił ciekawą propozycję w innej części gminny, proszę bardzo, możesz go poprzeć.

Pamiętaj, kiedyś może pojedziesz ścieżką rowerową w sąsiedniej wsi, a Twoja pociecha może korzystać z placu zabaw w mieście. Myślmy globalnie o swojej okolicy!

UM Pszczyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz