wtorek, 2 sierpnia 2016

Koty...

W związku z coraz częstszymi doniesieniami i skargami na dużą ilości kotów trzymanych na niektórych działkach Zarząd ROD został zmuszony do podjęcia stanowczych kroków.

Kwestię kotów na terenie  rodzinnych ogrodów działkowych jednoznacznie rozstrzygają przepisy regulaminu ROD. Zgodnie z  §68 nowego regulaminu pkt. 10. zabrania się wprowadzania i trzymania na terenie ROD psów bez smyczy i kagańca oraz stałego utrzymywania kotów i psów na działce.

Swobodnie przemieszczające się zwierzęta stanowią realne zagrożenie, nie tylko z powodu możliwości zarażenia chorobami tj. toksoplazmoza czy wścieklizna, ale przede wszystkim ze względu niekontrolowane pozostawianie odchodów, co na terenie rodzinnych ogrodów działkowych, gdzie uprawia się owoce i warzywa do bezpośredniego spożycia, jest nie do zaakceptowania.

Działkowcy, którzy posiadają koty na działce i chcą je nadal trzymać, zobowiązane są do końca października 2016 r. do dostarczenia do Zarządu książeczki zdrowia zwierzęcia wraz poświadczeniem szczepień przeciwko wściekliźnie, odrobaczenia oraz sterylizacji. Wszystkie, pozostałe zwierzęta, do których nikt nie będzie chciał się przyznać, zostaną wyłapane i wywiezione przez odpowiednie służby. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz