niedziela, 10 stycznia 2016

Remont alejek - podsumowanie


Zakończyliśmy remont alejek ogrodowych. Ponieważ rozszerzyliśmy zakres robót koszt remontu wyniósł więcej niż było początkowo zaplanowane, jednak dzięki temu udało się wyrównać powierzchnię większej ilości alejek. Bardzo dużo pracy w przebieg remontu, oprócz członków Zarządu, wniosło kilku działkowców za co serdecznie dziękujemy – bez Waszego wsparcia i zaangażowania nie udałoby się dokonać tego dzieła.


Firma budowlana zajęła się ułożeniem płyt ażurowych i równaniem powierzchni na alei Stokrotek i Wiśniowej, pomogła również w równaniu alei Tulipanów. Natomiast działkowcy zajęli się pozostałymi alejkami: rozwieźli zakupione kruszywo, uzupełnili nim dziury i kolejny oraz wyrównali nawierzchnię. Dodatkowo niektóre fragmenty wymagały poprawienia ułożenia starych płyt ażurowych: lata eksploatacji spowodowały ich nierówne osiadanie na skutek podmycia podłoża i ciężaru pojazdów jeżdżących po alejkach.

Wstępne rozliczenie kosztów prezentuje się następująco:
10209 zł – koszt robocizny (wraz z materiałem) firmy budowlanej
549,99 zł – wynajęcie koparki, do rozwożenia i równania materiału
1002,05 zł – koszt zakupu dodatkowego kruszywa
Około 600 zł – praca działkowców (jeszcze nie rozliczona, ponieważ część osób zrezygnowała z należnego im wynagrodzenia)

W sumie całkowity koszt remontu nie powinien przekroczyć 12 500 zł. Warto zaznaczyć że PZD przyznało nam dotację na remont w wysokości 3000 zł.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z remontu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz