poniedziałek, 26 października 2015

Zabezpiecz swoją działkę na zimę

Drodzy Działkowicze!

Sezon działkowy 2015 powoli się kończy a wraz z nim nadchodzi czas, kiedy na działkach przebywamy rzadko i krótko. Niestety jest to ulubiona pora roku dla włamywacz. W ostatnich dniach został zepsuty zamek w bocznej furtce, od strony nastawni kolejowej - jest bardzo prawdopodobne że było to działanie złodziei, ponieważ równocześnie dotarła do nas informacja o włamaniu na jedną z działek. Dlatego już teraz przypominamy o paru istotnych ruchach, które pozwolą choć w pewnym stopniu uchronić naszą własność:

1. Cenne przedmioty (np: kosiarki, narzędzia elektryczne, telewizory) w miarę możliwości radzimy na czas zimy wywieźć z altanki do naszych miejsc zamieszkania.
2. Elementy metalowe (np krany, konewki, podpory) schowajmy lub tak zabezpieczmy, żeby nie padły łupem złomiarzy.
3. Jeśli z jakiegoś powody szczególnie obawiamy się że to nasza działka może być celem złodzieja, to może warto pomyśleć o oświetleniu z czujnikiem ruchu lub instalacji monitoringu.
4. W ładną pogodę warto wybrać się na spacer po naszym ROD - zwracajmy uwagę czy na naszych i sąsiednich działkach nie przebywają osoby obce.
5. Wszelki włamania powinny być zgłaszane na policje - niestety niewielu działkowców tak postępuje, ponieważ wątpią w ich skuteczność, znalezienie sprawcy i odzyskanie mienia.
6. Zarząd prosi aby również był informowany o włamaniach - pozwoli nam to wytypować te rejony ROD, szczególnie zagrożone i pozwoli opracować jakiś plan działania na przyszłość - może już czas pomyśleć o instalacji oświetlenia na alejkach lub monitoringu bram wejściowych?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz