niedziela, 20 września 2015

Miejsce składowania gałęzi

  Od jakiegoś czasu Zarząd ROD spotyka się z powtarzającymi się pytaniami Działkowców o sposób utylizacji gałęzi po wycince drzew i krzewów. Zalegają one albo na naszych działkach albo są masowo wyrzucane do kontenera na odpady zielone zajmując jego dużą część, niejednokrotnie pozostawiając puste przestrzenie. Wywóz kontenera, w którym mogłoby się zmieścić o  wiele więcej  odpadów zielonych jest drogi.
      Idąc za potrzebami działkowców Zarząd ROD postanowił wyznaczyć tymczasowe miejsce do składowania gałęzi. Prosimy o składowanie gałęzi o grubości od 2 cm do 22 cm pomiędzy toaletami i kontenerem na odpady zielone. Po uzbieraniu dużej ilości materiału zostanie wynajęta profesjonalna maszyna do rozdrabiania odpadów. Drobniejszy materiał, do 4 cm grubości, można pociąć samodzielnie wypożyczając za darmo ogrodową rozdrabniarkę. 
      Jednocześnie przypominamy, że każda działka powinna obowiązkowo być wyposażona w kompostownik. Pamiętajmy, że za wywóz odpadów pobierane są nie małe opłaty – im mniej jest do wywiezienia tym mniej zostanie wydanych naszych wspólnych pieniędzy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz