sobota, 1 sierpnia 2015

Posiedzenie Okręgowej Komisji Konkursowej OZ Śl. PZD

   W dniu 28 lipca br. odbyła się narada Okręgowej Komisji Konkursowej OZ Śl. PZD. Komisja zebrała się by podsumować konkursy ROD w Delegaturach Rejonowych OZ Śl. oraz wyłonić zwycięzców konkursów okręgowych: „Rodzinny Ogród Działkowy 2015r.” i „Wzorowa działka roku 2015”.
   Członkowie komisji po dokładnej analizie i zapoznaniu się z wynikami konkursów organizowanych w tym roku w Delegaturach Rejonowych wyłonili zwycięzców i laureatów konkursów na szczeblu Okręgowego Zarządu. Komisja oceniała m.in. działalność statutową, oświatową, zagospodarowanie ogrodu i działek oraz promocję ROD. Jeśli chodzi o działki, to oceniano estetykę zagospodarowania, różnorodność nasadzeń i upraw oraz zgodność z regulaminem ROD.
   Spotkanie rozpoczęto od omówienia aktualnych spraw Związkowych. Między innymi podkreślono potrzebę współpracy z samorządami, poprzez organizowanie i uczestniczenie w konkursach na terenie miast gdzie funkcjonują ogrody, ponieważ stała współpraca z terenowymi władzami samorządowymi i władzami administracyjnymi w zakresie pełnego wykorzystania wszystkich funkcji ROD są jednym z podstawowych zadań, które stoją w rozpoczynającej się kadencji przed wszystkimi organami PZD.
   Działalność konkursowa w OZ Śl. uznawana jest  za bardzo ważną dla tworzenia pozytywnego wizerunku ogrodów działkowych i działek zarówno wśród działkowców,  jak i w środowisku zewnętrznym. Ogrody pełnią ważną rolę w społeczności lokalnej, to ważny element infrastruktury miasta, będący często jego wizytówką i miejscem odpoczynku jego mieszkańców.
   Nagradzanie najlepszych członków Związku ma doprowadzić do ich większego zaangażowania się w nowoczesne zagospodarowanie działek i ogrodów. Konkursy służą promocji Ogrodów i Związku w środowisku i przyczyniają się do rozwoju i modernizacji infrastruktury poszczególnych ROD i działek.
   Zgromadzeni potwierdzili, iż działalność konkursowa wymaga dalszego doskonalenia, rozwijania i obejmowania nią coraz większej liczby ROD i działek, a poruszone tematy wywołały dyskusję, która, zaowocowało wieloma propozycjami dotyczącymi organizowania konkursów w kolejnych latach.
   Zwycięzcom i laureatom konkursów gratulujemy!

„Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2015”
I miejsce: ROD „Chemik” – Żory
II miejsce:  ROD „Tulipan” – Zabrze
III miejsce: ROD „Rozwój” – Nakło Śl.
Laureaci konkursu:
ROD „Lotos”- Czechowice Dziedzice
ROD „Jutrzenka” - Bytom
ROD „Wypoczynek Górnika” – Chorzów
ROD „Agawa” – Gliwice
ROD „Zorza” – Ruda Śl.
ROD „Zamkowa” - Będzin
ROD „Pod Lasem” - Tychy

„Wzorowa Działka Roku 2015”
I miejsce: Halina i Tadeusz Dobosz, ROD „Chemik” – Żory
II miejsce:  Barbara Radajewicz, ROD „Tulipan” – Zabrze
III miejsce: Łucja i Jerzy Michalik, ROD „Rozwój” – Nakło Śl.
Laureaci konkursu:
Jadwiga i Jan Fizek, ROD „Lotos”- Czechowice Dziedzice
Teresa i Jan Rdzeń, ROD „Jutrzenka” - Bytom
Danuta i Jan Brember, ROD „Wypoczynek Górnika” – Chorzów
Alina i Marian Sroczyński, ROD „Agawa” – Gliwice
Anna i Andrzej Kaptur, ROD „Zorza” – Ruda Śl.
Agata Nezanti, ROD „Kolejarz” - Sosnowiec
Janina i Stanisław Norek, ROD „Owoc Naszej Pracy” - Pszczyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz