sobota, 8 sierpnia 2015

Ogłoszenia

Prośba o przycięcie drzew

Drodzy działkowicze! Jeżeli na waszych działkach rosną drzewa lub krzewy  wrastające w kable sieci energetycznej, rosnące bezpośrednio pod nim lub też opierając się o nie  - Zarząd prosi właścicieli działek o natychmiastowe przycięcie takich nasadzeń. Stanowią one zagrożenie - szczególnie podczas burz i wichur -  i często to one prowadzą do niespodziewanych przerw w dostawie prądu na terenie ROD. W przypadku niedostosowania się do prośby,  w razie kolejnej awarii prądu, koszty  wzywania elektryka poniosą działkowcy, którzy w porę nie przycięli drzew.
To samo tyczy się drzew i krzewów wychodzących na wspólne alejki ogrodowe – prosimy o ich przycięcie, w przeciwnym razie zrobi to osoba wyznaczona przez Zarząd, a kosztami zostanie obarczony działkowiec.


Zabawa dożynkowa

Osoby chętne do pomocy przy organizacji Zabawy Dożynkowej prosimy o zgłaszanie się do Pani Jadwigi Szczerbowskiej tel. 605 – 484 – 770.
Równocześnie informujemy, że Msza Dożynkowa w intencji działkowców odbędzie się 13 września o godz. 9.30 w Kościele pw Podwyższenia  Krzyża Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej w Pszczynie.                                                                                                                                                  

Pompy abisyńskie

Informujemy, że dzięki bezinteresownej akcji naszych działkowiczów udało się naprawić i uruchomić dwie pompy ogrodowe na Alei Tulipanów – w miarę możliwości postaramy się uruchomić kolejne pompy. Przypominamy również, że aby móc napompować sobie wody, pompa musi być wcześniej „zalana” – przez otworek w jej górnej części należy wlać około pół konewki wody, dopiero wtedy, po kilku rozruchach ramienia, będzie ona w stanie zassać wodę głębinową. Równocześnie prosimy o ich rozsądne użytkowanie – ze względu na panującą suszę poziom wód podziemnych jest bardzo niski, co powoduje, że łatwo z dna studni zassać osad i żwir, a to spowoduje całkowite popsucie pompy. Mamy również nadzieję, że więcej działkowiczów zacznie chętniej udzielać się dla naszego ROD – pomysłów jest dużo, ale niestety brakuje nam pieniędzy i rąk do pracy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz