poniedziałek, 31 lipca 2017

Oj się działo!

W minioną sobotę w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Owoc Naszej Pracy” w Pszczynie odbył się Piknik Rodzinny. Była to pierwsza taka impreza zorganizowana przez obecny Zarząd, dlatego wszyscy zastanawiali się czy spotka się ona z zainteresowaniem. 
Ponieważ pogoda była wprost wymarzona do zabawy na świeżym powietrzu, od godziny 15 na teren przy Dom Działkowca zaczęli licznie spływać działkowcy z rodzinami. Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Dorośli od razu zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do bufetu, a dzieci do wspólnej zabawy z animatorką. Jak tylko zjawił się komplet uczestników pikniku i wszyscy rozsiedli się wygodnie przy stolikach, mogliśmy oficjalnie przystąpić do rozpoczęcia imprezy. 
Otwarcia dokonała Prezes Zarządu, Pani Anna Szydłowska, która przywitała serdecznie wszystkich zebranych. Głównym punktem części oficjalnej było rozdanie nagród i wyróżnień przyznanych po tegorocznym Przeglądzie Działek. Prezes w skrócie przedstawiła zasady ocenia i wybierania najlepiej zagospodarowanych działek, a następnie przystąpiła do uhonorowania zwycięzców. Działkowcy przy gromkich brawach odbierali zasłużone dyplomy, bony i upominki. Gdy ostatnia nagroda została wręczona pozostało już tylko życzyć wszystkim dobrej zabawy.
No i się zaczęło! Początkowo wszyscy nieśmiało popijali kawkę i nikt za bardzo nie chciał się ruszyć z miejsca. Ale gdy w końcu jeden z najstarszych stażem działkowców jako pierwszy podszedł do stoiska z grillem, natychmiast ustawiła się za nim kolejka. Humory od razu się wszystkim poprawiły - duży wybór pieczonych potraw z grilla, a do tego chleb ze smalcem i kiszone ogórki zapijane zimnym piwem, zrobiły swoje. Rozmowom i wspomnieniom nie było końca. 
W miedzy czasie cały czas trwały zabawy i konkursy dla dzieci - z pewnością nie mogły one narzekać na nudę. Były wyścigi na czas, tworzenie balonowych zwierzaczków i puszczanie baniek mydlanych. A na końcu rozdanie dyplomów i nagród dla najmłodszych zwycięzców. I nawet dorosłych udało się wkręcić we wspólne przeciągnie liny! Próby delikatnego oszustwa tej bardziej męskiej strony na nic się zdały i dwa razy zwycięstwo odniosła oczywiście ta uczciwa strona :) Ale największą radość sprawił wszystkim przyjazd Pana z watą cukrową. Po ten słodki przysmak ustawiały się w kolejce nie tylko dzieci ale i dorośli.
Uradowane i wymęczone dzieci udały się  na odpoczynek - przyszedł czas na coś dla nieco starszych uczestników zabawy. Gdy już się wszyscy najedli i napili, stoliki szybko opustoszały i wszyscy ruszyli na nasz „trawiasty” parkiet. Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był Pan Michał Czysz, który uświetnił wieczór największymi przebojami muzyki nie tylko polskiej, ale i światowej. Mimo, wydawać by się mogło, wysokiej średniej wieku uczestników pikniku widać było że w głębi duszy są to nadal bardzo młodzi ludzie! Czy to w parach, czy w kółeczkach - tańcom i hulankom nie było końca! Była Zorba, były Kaczuszki no i oczywiście nasz działkowy Pociąg, który z  Panią Prezes na czele, porwał dosłownie całe obecne towarzystwo z krzeseł. I tak bawiliśmy się wspólnie do późnych godzin wieczornych.
Mimo początkowych obaw, to patrząc na poniższe zdjęcia możemy chyba uznać zabawę za udaną. Liczymy że Piknik Rodzinny stanie się imprezą cykliczną i na stałe wpisze się w nasz działkowy kalendarz.  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego pikniku. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym pikniku. Do zobaczenia!
Na koniec pozostaje nam jedynie podziękować naszym sponsorom, którzy ufundowali prezenty dla najmłodszych uczestników imprezy: Sklepowi Papierniczemu Papirus i Firmie Handlowo-Usługowej AS-PPOŻ z Pszczyny. 
Dziękujemy również obsłudze imprezy – Mobilnemu Centrum Animacji oraz Restauracji Zacisze, którzy odpowiadali za organizacje grilla, stoiska z piwem, watą cukrową i animacji dla dzieci. 
Za oprawę muzyczną ogromne podziękowania należą się Panu Michałowi Czysz, z którym na co dzień można pobawić się w Uzdrowisku Goczałkowice Zdrój.

"Mickey Sound" Michał Czysz
tel. 604 319 157

Restauracja Zacisze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz