poniedziałek, 8 lutego 2016

O jednego złodzieja mniej

W ręce pszczyńskich dzielnicowych wpadł 28- latek z Czuchowa, któremu zarzuca się osiem włamań na terenie ogródków działkowych w Łące. Podejrzenia policjantów wzbudził jego niechlujny wygląd i znalezione przy nim kluczyki do samochodu, w którym przechowywane były łupy.
Pszczyńscy policjanci już od pewnego czasu pracowali nad przerwaniem ciągu styczniowych kradzieży, które odnotowywali na terenie ogródków działkowych w Łące. Oczekiwany rezultat przyniosły ostatnie, nocne działania podjęte wspólnie z policjantami pozostałych wydziałów jednostki. Po kilkugodzinnej współpracy, w piątek o świcie, w ręce mundurowych wpadł 28-latek z Czuchowa. Został zatrzymany w okolicach ogródków działkowych.
Podejrzenia wzbudził fakt, że mężczyzna był brudny, mokry i dziwnie się zachowywał. Podejrzenia okazały się słuszne, mężczyzna miał bowiem przy sobie klucz do samochodu, w którym znajdowały się łupy. Oprócz tego zabezpieczone na miejscu przestępstwa ślady idealnie pasowały do spodów jego butów.
Jak tłumaczył, do altanek najczęściej wchodził po wypchnięciu drzwi lub zerwaniu kłódek. Interesowały go głównie różnego rodzaju elektryczne narzędzia ogrodnicze. Zdarzyło się także, że jego łupem padł telewizor, a nawet puszki z piwem i butelka z wodą mineralną. Podejrzanemu przedstawiono 8 zarzutów kradzieży z włamaniem. Teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd.

KPP Pszczyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz