środa, 20 maja 2015

DAISY DAYS – 22-24 maja 2015

Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca rozpoczął się w Pszczynie sezon wspaniałych plenerowych wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich będzie trzecia edycja DAISY DAYS  – imprezy łączącej pod jedną marką różne formy aktywności artystyczno-kulturalnej.
Tegoroczna składać się będzie z kilkunastu wydarzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Już dzisiaj gorąco zachęcamy do wpisania daty 22-24 maja 2015 do swoich kalendarzy – zapewniamy, że warto! Oto, co nas czeka:
OGRODY DAISY to wydarzenie organizowane we współpracy ze szkółkarzami z regionu południowej Polski oraz pod honorowym patronatem Związku Szkółkarzy Polskich, Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska oraz Polskiego Związku Działkowców.
OGRODY DAISY rozwijają się dynamicznie z roku na rok, zdobywając bardzo szerokie zainteresowanie i wiele pozytywnych opinii. Poprzednią edycję odwiedziło ponad 15 tysięcy gości, a relacje z imprezy znalazły się w wielu lokalnych i regionalnych tytułach prasowych, internetowych oraz telewizji. Nawiązując do historii księżnej i jej pasji do ogrodów, organizatorzy sprawią ponownie, że pszczyński rynek na trzy dni utonie w zieleni i kwiatach. Powstanie wielka wystawa ogrodów pokazowych, które będzie można zwiedzać przy dźwiękach muzyki na żywo. W tym roku zobaczymy aż 13 ogrodów (w roku 2014 było ich 9). Na rynku zagości kilkanaście tysięcy roślin.
Tegoroczne OGRODY DAISY składać się będą z trzech części. Pierwsza, to gotowe ogrody pokazowe do zwiedzania przygotowane na terenie rynku. Druga część będzie handlowa, na której szkółkarze, firmy ogrodnicze oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu zaprezentują swoje produkty i usługi. Powyższe części uzupełnione będą prezentacjami produktów,pokazami i prelekcjami dla amatorów i profesjonalistów na scenie oraz koncertami na żywo wśród przygotowanych ogrodów.
Pszczyńskie OGRODY DAISY to również jedno z 27 miejsc w Polsce, w którym zagości tegoroczny projekt „Ogród marzeń tworzony z pasją”. To już trzecia edycja spotkań z miłośnikami roślin. Organizatorzy postarają się odpowiedzieć między innymi na pytania jakie najczęściej zadają Państwa klienci centrów ogrodniczych : Jak uzyskać obfite plony? Jak sprawić, aby rośliny efektownie kwitły w naszym ogrodzie? Jakie są najnowsze trendy w ich uprawie? Jak i kiedy wykonywać zabiegi  na roślinach oraz jakie grożą im choroby? Spotkanie poprowadzi Marek Jezierski - współtwórca popularnego programu telewizyjnego „Rok w ogrodzie”, emitowanego w TVP1, a wspierać go będą eksperci z firm : BAYER, COMPO, FISKARS, MAROLEX, VILMORIN.
KSIĄŻĘCA GRA MIEJSKA (23.05.) corocznie przyciąga do Pszczyny pasjonatów wesołej rywalizacji i zabawy z historią. Uczestnicy przemierzają ulice naszego miasta, odwiedzają najważniejsze atrakcje i zdobywają punkty. Zwycięzcy nagradzani są atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. W tym roku sponsorami nagród są : Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, MORiS, Zamek Książ z Wałbrzycha, Wodna Wieża Steampunk Restaurant, Restauracja Frykówka, Pub Club PIVNICA oraz Restauracja Kameralna w Hotelu Piaskowy. Więcej informacji na stronie www.gra.pszczyna.pl
MAJÓWKA KONNA (24.05.) w pszczyńskim parku gromadzi mnóstwo wielbicieli jeździectwa. Co roku jeźdźcy paradują po ulicach Pszczyny w wymyślnych przebraniach związanych z tematem wiodącym. Rozgrywane są również trzy konkurencje: dwie dla jeźdźców i jedna dla zaprzęgów.
VON PROMNITZ TOUR (22.-24.05.) – tegoroczna trasa koncertowa, organizowana przez potomków rodziny von Promnitz mieszkających w Stanach Zjednoczonych zagościła już na stałe w programie Daisy Days. Tym razem będą to wykonawcy z USA i Jamajki.
CHÓR UNIWERSYTETU CONCORDIA z Chicago – jeden z najlepszych chórów akademickich w USA. Na tegoroczne występy w Polsce przygotowali różnorodny repertuar od muzyki popularnej do sakralnej. Koncertowali już we Francji, Finlandii, Rosji, Estonii, Litwie, Łotwie, Chile i Argentynie. W Pszczynie zaśpiewają m.in. w kościele ewangelickim w niedzielę ok. 10:30 (po nabożeństwie).
NEX CHANGE – pochodzący z Jamajki wokalista gospel, reggae i hip hop.
BURNIN PHOENIX – niezależny zespół rockowy z Phoenix w Arizonie, USA. Grają energetyczny rock i rock’n roll, a ich muzyka nie tylko wprawia w ruch ciało, ale też łapie za serca słuchaczy dzięki ciekawym tekstom.
THREE IN ONE COUNTRY – młody, obiecujący zespół trzech utalentowanych dziewczyn z Arizony. Grają muzykę country.
Wszystkie trzy zespoły (oprócz chóru) zagrają 2,5 h koncert na scenie główniej na rynku w niedzielę 24 maja o godzinie 17:00.
II FESTIWAL ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH(24.05.) –wzdłuż ulicy Piastowskiej organizacje pozarządowe z terenu gminy Pszczyna zaprezentują swoją działalność i dorobek.
Patronat Medialny nad imprezą objęły m.in. TVP Katowice, Dziennik Zachodni, portal naszemiasto.pl, Radio Katowice, Radio Bielsko, Radio Express, pless.pl, pszczyna.tv oraz Głos Pszczyński.
Otoczenie starówki oraz bliskie sąsiedztwo Zabytkowego Parku Pszczyńskiego ponownie stworzą wspaniałą atmosferę. Więcej informacji o wydarzeniach DAISY DAYS na stronie internetowej www.daisydays.pszczyna.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz